Skip to main content

O firmie

Firma AZYMUT CZARTER, od 2001 roku oferuje czartery jachtów i barek oraz rejsy.

Jest zarejestrowana jako organizator turystyki, we Wpisie do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Województwa Mazowieckiego nr 859 oraz posiada gwarancję ubezpieczeniową organizatora turystyki nr M 522715, wystawioną na rzecz swoich Klientów przez SIGNAL IDUNA POLSKA TU SA.

Oferta

Naszą podstawową działalnością jest czarter jachtów i barek na wszystkich akwenach żeglarskich. Dzięki zgromadzonej wiedzy i doświadczeniu pracowników firmy, współpracujących z nami skipperów i naszych szanownych Klientów, możemy zaproponować jedną z najlepszych ofert na rynku.
Dzięki specjalizacji i wiedzy z "pierwszej ręki" jesteśmy w stanie zaoferować nie tylko bardzo dobre oferty jachtów i barek, ale także całościową informację niezbędną do dobrego przygotowania rejsu.
Na życzenie pośredniczymy także w znalezieniu skippera lub hostessy na rejs.

Drugą linią w naszej ofercie są rejsy. Proponujemy dla firm rejsy integracyjne, incentive, team building i podobne. Dla grup zorganizowanych oferujemy rejsy żeglarskie na życzenie na dowolnych akwenach.

Uzupełnieniem naszej oferty jest cały pakiet usług dodatkowych: przejazdy autokarowe do Chorwacji, transfery do marin, zaopatrzenie na jachtach.

Misja firmy

Oferowanie możliwości żeglugi dla każdego, niezależnie od doświadczenia żeglarskiego, wieku czy zasobów finansowych; uważamy bowiem, że żegluga, które ma tak wiele do zaoferowania, dostarcza najpiękniejszych wrażeń, wzbogaca naszą osobowość i pozwala na chwile prostej szczęśliwości pośród morza i nieba.

Nasze atuty

Bogata oferta jachtów, barek, statków.

W naszej zróżnicowanej ofercie posiadamy bardzo duży wybór ekonomicznych oraz komfortowych jednostek każdej wielkości i jesteśmy w stanie zaproponować dla każdego odpowiednią propozycję. Żeglowanie jest naszą pasją i wiemy o niej dużo, dlatego też oferujemy tylko jednostki, które prezentują wysoki standard techniczny i posiadają odpowiednie wyposażenie. Wszystkie jednostki są ubezpieczone.

Dzięki znajomości firm i osobistym kontaktom z firmami, znamy stan ich jednostek, jakość serwisu i polecamy jedynie wiarygodnych armatorów, oferujących wysoki poziom usług dla żeglarzy. W przypadku jakiejkolwiek awarii lub innego zdarzenia losowego możliwy jest natychmiastowy kontakt z armatorem i jego pomoc.

Nasze atuty

Dzięki kilkuletniej współpracy z armatorami możemy często wynegocjować bardziej atrakcyjne ceny niż podane w cennikach, zaoferować dodatkowe wyposażenie w standardowej cenie lub zaproponować promocyjne rabaty, oferowane nam przez armatorów. Znamy oferty prawie wszystkich armatorów, ale jesteśmy niezależną agencją i zawsze proponujemy załogom najlepszą ofertę, odpowiednią do ich życzeń czy możliwości.

Informacje o rejsach

Na naszych stronach znajdują się informacje o poszczególnych akwenach, przewodniki żeglarskie, relacje z odbytych rejsów, dane jachtów, vademecum czarteru i linki do stron z informacjami o regionach lub krajach, w których odbywają się rejsy.
W przewodnikach można znaleźć informacje o atrakcjach turystycznych, warunkach pogodowych i żeglugowych danego akwenu. Proponujemy w nich również przykładowe, interesujące trasy, które gwarantują atrakcyjną żeglugę i niezapomniane wrażenia: widowiskowe krajobrazy, atrakcyjne zabytki, bezpieczne i piękne kotwicowiska oraz ciekawe porty.

Wskazówki dojazdu na rejs

Z przyjemnością udzielimy pomocy w zaplanowaniu i zorganizowaniu dojazdu do mariny, z której zaczyna się rejs. Służymy informacją o kosztach dojazdu, transferu do marin i kosztach pobytu w wybranym kraju.
Przy rezerwacji każda załoga otrzymuje plany marin, informacje o lokalizacji biura armatora i dane kontaktowe przedstawiciela armatora.

Pomoc w rozwiązywaniu problemów
Jeżeli przyjdą kłopoty, nie zostaniesz sam. Przy przejęciu i zdaniu jachtu oraz podczas rejsu wspólnie z armatorem pomagamy rozwiązywać zaistniałe problemy. Przed rejsem każda załoga otrzymuje pełne informacje o armatorze i czarterowanym jachcie oraz numery telefonów do armatora, serwisu technicznego, kapitanatów portów.

Rezerwacja

Na naszych stronach prezentujemy szeroką ofertę jachtów i barek, ich ceny i dane, dzięki czemu można dokonać wyboru jachtu i terminu czarteru.

Chętnie jednak służymy osobistą poradą przy podjęciu decyzji o wyborze rodzaju jachtu i pomagamy wybrać akwen, jacht i termin rejsu najbardziej odpowiedni dla czarterującego. Po otrzymaniu zapytania przygotowujemy całościową ofertę z uwzględnieniem dostępności wybranego jachtu lub barki, ich danych żeglugowych, możliwych rabatów, kosztów transportu i podobnych, istotnych składników czarteru. Odpowiemy na wszystkie pytania odnośnie czarteru lub samego rejsu.

Procedura rezerwacji czarteru

  • Wysyłanie oferty z podaniem typu jachtu/barki, ceny, wieku, wyposażenia, planu koi, zdjęć jachtu/barki,

  • Po zaakceptowaniu oferty - typu jachtu/barki, terminu, ceny - wysyłamy umowę pocztą do podpisania,

  • W ciągu 7 dni należy wpłacić zaliczkę w wysokości 50% ceny (wysokość zaliczki u niektórych armatorów wynosi 40% lub 30%),

  • Drugą ratę należy wpłacić generalnie do 4 tygodni przed czarterem.

Wymagane uprawnienia:

W rejsach samodzielnych od skippera wymagany jest co najmniej patent jachtowego sternika morskiego, w Chorwacji dodatkowo jedna z osób w załodze powinna posiadać licencję na UKF.
W Grecji drugi uczestnik rejsu załogi powinien posiadać patent żeglarski.

Dane firmy

Azymut Czarter
Rudnickiego 10/71, 01-858 Warszawa
Tel/fax. 022 – 639 74 74, kom. 0-602 468 455
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
NIP:118-022-95-60 Jesteśmy płatnikiem podatku VAT. Na żądanie wystawiamy klientom faktury VAT.

Konto: AZYMUT Adam Kajdewicz,

MBANK,
95 1140 2004 0000 3902 7417 3659 w PLN
Nr IBAN PL 50 1140 2004 0000 3812 0190 8029 w Euro, SWIFT BREXPLPWMBK

Informacje o prowadzącym firmę

Adam Kajdewicz, absolwent Politechniki Warszawskiej, wydział MEiL, podyplomowe studia z marketingu, jachtowy kapitan żeglugi wielkiej od 1995, znajomość angielskiego i niemieckiego.

Organizuje rejsy od 1992r.

Główne zainteresowania: marynistyka, prowadzenie rejsów, konstrukcje jachtów, podróże.

W magazynie "Żagle" publikuje relacje ze swoich rejsów oraz opisy konstrukcji jachtów.

AZYMUT CZARTER

AZYMUT Czarter
Rudnickiego 10 lok.71,
01-858 Warszawa
Tel/fax. 022 – 639 74 74,
kom. 0-602 468 455
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.