katamaranKatamarany znane są z wielu zalet w porównaniu do tradycyjnego jachtu. Żeglują bez przechyłów, są szybsze niż jachty, mają małe zanurzenie i dużą przestrzeń użytkową. Na  Karaibach, Seszelach i w Tajlandii katamarany zdominowały ofertę armatorów, ale i Europie cieszą się stale wzrastającą popularnością. Jest bowiem dużo powodów, aby sądzić, że żegluga na katamaranach może być bardziej satysfakcjonująca niż na tradycyjnych jachtach.

W naszej ofercie czarterów znajduje się szeroki wybór katamaranów najbardziej znanych producentów: Fountaine Pajot, Lagoon, Nautitech, Catana i innych.Na stronie Katalog jachtów - katamarany przedstawione są opisy, zdjęcia i dane techniczne proponowanych katamaranów.

 

Nowe katamarany w ofercie czarterów na 2022

Do oferty wprowadzamy sukcesywnie najnowsze modele katamaranów. Zobacz nowości na sezon 2022.  W zakończeniu strony znajduje się wykaz producentów katamaranów. 

 

STOCZNIA CATANA

Nowy katamaran OCEAN CLASS jest luksusową jednostką o znakomitych parametrach żeglugowych, dzięki zastosowaniu przy budowie kadłubów technologii Carbon Infusion oraz najnowszych osiągnięć hydrodynamiki.
https://www.catana.com/catamarans/ocean-class/

 

STOCZNIA LAGOON

Lagoon 55 został zaprojektowany, aby zmaksymalizować przestrzeń i zapewnić jak największy komfort całej załodze. Na nowym katamaranie znajdziemy mnóstwo miejsca do życia towarzyskiego, spożywania posiłków i opalania..

https://www.cata-lagoon.com/en/55

 

STOCZNIA FOUNTAINE PAJOT

Elba 45 to dynamiczny i stylowy katamaran, łatwy w manewrowaniu o bardzo dobrych osiągach. Nowa jednostka to prawdziwy rejsowy katamaran, o znakomitym oświetleniu, komfortowej zabudowie i eleganckim wyglądzie.

Luxury Cruising Catamaran Elba 45 - Fountaine Pajot (catamarans-fountaine-pajot.com).

 

Tanna 47 zastępuje znany katamaran Saona 47. Nietrudno zgadnąć, że na pokładzie nowej jednostki króluje przestrzeń - w kokpicie, kambuzie, w kabinach. Komfort i wygoda to znak rozpoznawczy Tanny 47.

Luxury Sailing Catamaran - Tanna 47 - Fountaine Pajot (catamarans-fountaine-pajot.com).

 

STOCZNIA NAUTITECH

44 Open to naturalna ewolucja linii Nautitech, nowy zaawansowany projekt, który po raz kolejny definiuje na nowo standardy katamaranów. Nowy układ wnętrza, „podrasowany” takielunek dla uzyskiwania lepszych osiągów i dynamiczny wygląd, ustawia Nautitech 44 Open w czołówce swojej klasy.

44 Open | Nautitech (nautitechcatamarans.com).

  

Strony producentów

Zapraszamy na strony producentów i zapoznania się z informacjami o ich katamaranach
Z przyjemnością wyślemy dokładne informacje o wyposażeniu każdej z oferowanych przez nas jednostek.

Producent Strona Klasa katamaranu
Catana http://www.catana.com/ Catana 43, 47, 52, 58
Dufour ttp://www.dufour-yachts.com Dufour Catamarans 48
Fountaine Pajot http://www.fountaine-pajot.com/ Tobago 35, Mahe 36, Athena 38, Lavezzi 40, Venezia 42, Belize 43, Bahia 46,
Lagoon http://www.cata-lagoon.com/ Lagoon 380S2, 39,400, 42, 420, 440, 46, 50, 500, 570, 67
Nautitech http://www.nautitech.fr/ Nautitech 395, 435, 475, 40, 44,47,82,560,541, Saba 50, Open 40, Open 46
Voyage http://www.voyageyachts.com/ Voyage 440