katamaranKatamarany znane są z wielu zalet w porównaniu do tradycyjnego jachtu. Żeglują bez przechyłów, są szybsze niż jachty, mają małe zanurzenie i dużą przestrzeń użytkową. Na  Karaibach, Seszelach i w Tajlandii katamarany zdominowały ofertę armatorów, ale i Europie cieszą się stale wzrastającą popularnością. Jest bowiem dużo powodów, aby sądzić, że żegluga na katamaranach może być bardziej satysfakcjonująca niż na tradycyjnych jachtach.

W naszej ofercie czarterów znajduje się szeroki wybór katamaranów najbardziej znanych producentów: Fountaine Pajot, Lagoon, Nautitech, Catana i innych.Na stronie Katalog jachtów - katamarany przedstawione są opisy, zdjęcia i dane techniczne proponowanych katamaranów.

 

Nowe katamarany w ofercie czarterów na 2019

Do oferty wprowadzamy sukcesywnie najnowsze modele katamaranów. Zobacz nowości na sezon 2019.  W zakończeniu strony znajduje się wykaz producentów katamaranów.

 

STOCZNIA NAUTITECH

Na sezon 2019 Nautitech wprowadza na rynek wersję Nautitech 46 Fly, na rynku oferowana jest już od dwóch lat wersja Nautitech 46 Open. 

Nowy katamaran ma większe żagle i bardziej precyzyjnie dopasowany takielunek pozwalający na lepsze osiągi. Plusem Nautitech 46 Fly jest udoskonalone ukształtowaniu kadłubów i w konsekwencji bardziej cicha żegluga. Przy tej wielkości katamaranu załoga nie będzie oczywiście narzekać na brak komfortu przy dużej powierzchni kokpitu rufowego i dziobowego. Za fotelem sternika znajduje się dodatkowa platforma do wypoczynku.
https://www.bavariayachts.com/en-uk/catamarans/nautitech-line/nautitech-46-fly/highlights/

 

STOCZNIA LAGOON

W nowym sezonie wchodzą na rynek Lagoon 40, 46 oraz 50.

Lagoon 40 wyróżnia się bardziej opływowymi kształtami, posiada efektywny takielunek pozwalający na dobre osiągi i zmniejszający kołysanie. Sternik ma widoczność w zakresie 360 stopni. Poszerzony, ergonomiczny  kokpit rufowy oferuje bardzo dobą widoczność. Mesa jest dobrze przeszklona i nie sprawia wrażenia zamkniętej przestrzeni. Zabudowa jest wysokiej klasy.
https://www.cata-lagoon.com/en/40

Nowy Lagoon 46 ma dużą dzielność morską i dobre osiągi nautyczne. Duża powierzchnia żagli i przesunięty na rufę maszt pozwalają na bardzo dobrą prędkość. Wnętrze jest bardzo funkcjonalne i eleganckie https://www.cata-lagoon.com/en/46

O nowym Lagoon 50 można powiedzieć że jest dzielny, elegancki i nowoczesny. Duży kokpit, otwarty ku morzu, znakomita widoczność na mostku, stylowe wnętrze, komfortowe i przestronne to także zalety Lagoon 50.
https://www.cata-lagoon.com/en/50

 

STOCZNIA FOUNTAINE PAJOT

W kolejnym sezonie stocznia promuje dwa katamarany - Saona 47 i Astréa 42.

Saona 47  jest wielkim i eleganckim katamaranem. Wyróżnia się wyglądem i zdecydowanymi liniami. Rufowy, obszerny kokpit jest ergonomicznie zaprojektowany, na przednim kokpicie jest bardzo dużo miejsca do opalania, górna platformy o powierzchni 9 m kw. też jest atrakcyjnym miejscem do wypoczynku. Elegancka mesa jest znakomicie oświetlona, kambuz jest wygodny i pełen schowków.  Saona 47 to jeszcze jeden katamaran zaprojektowany do komfortowej żeglugi.
https://www.catamarans-fountaine-pajot.com/en/sailing-catamarans/catamaran-saona-47-2 

Astréa 42 ma charakterystyczny, odwrócony kształt dzioba, eleganckie i dynamiczne linie i dużą  przestrzeń użytkową. Mesa i kabiny oferują komfort i znakomite oświetlenie. Katamaran dobrze żegluje pod żaglami i silnikiem. https://www.catamarans-fountaine-pajot.com/en/sailing-catamarans/catamaran-astrea-42

 

STOCZNIA CATANA

Rodzina Bali stale się powiększa. W nowym sezonie na rynek weszły Bali 4.1 i Bali 5.4. 

Nowością w Bali 4.1 jest integralna platforma rufowa łącząca oba kadłuby. Katamaran posiada wielką przestrzeń użytkową na obu kokpitach i nadbudówce oraz obszerny kambuz. Podobnie, mesa jest także wygodna i przeszklona. Nie brakuje również miejsca na zasztauowanie, zbiorniki paliwa i wody maja wystarczającą pojemność. Generalnie Bali 4.1 jest podobny do Bali 4.0, ale w porównani z poprzednikiem ma wyższej jakości materiały wykończeniowe.
http://www.bali-catamarans.com/en/pages/bali-4-1

 Bali 5.4  może pochwalić się nowym rozwiązaniem – bardzo dużym kokpitem dziobowym z bezpośrednim dostępem do mesy, tak więc na katamaranie powstaje ogromna przestrzeń użytkowa obejmująca oba kokpity i mesę. Fly bridge także oferuje duża platformę wypoczynkową, można więc naprawdę czuć się komfortowo na pokładzie tego katamaranu. Znakiem firmowym całej serii jest pokład zintegrowany z trampoliną. Bali 5.4  może odbywać długie trasy, dzięki dużym zasobom energii, przestrzeni do sztauowania i pojemności zbiorników paliwa.
http://www.bali-catamarans.com/en/pages/bali-5-4
 
 

STOCZNIA DUFOUR

Producent znany do tej pory ze znakomitych jachtów wchodzi na rynek katamaranów linią Dufour Catamarans, a pierwszym modelem tej serii jest Dufour Catamarans 48. Maszt przesunięty jest na rufę, fok o wielkości genui jest samoprzechodzący. Przy żegludze na wiatr kombinacja 76 mkw. grota i 48 mkw. foka pozwala na dobrą kontrolę żeglugi. Funkcjonalny kokpit jest przedłużeniem salonu. Zabudowa wnętrza jest funkcjonalna i estetyczna zgodnie z dobrą tradycją stoczni.
https://dufouryachtsblog.com/dufour-catamarans-48/

 

Strony producentów

Zapraszamy na strony producentów i zapoznania się z informacjami o ich katamaranach
Z przyjemnością wyślemy dokładne informacje o wyposażeniu każdej z oferowanych przez nas jednostek.

ProducentStronaKlasa katamaranu
Catanahttp://www.catana.com/ Catana 43, 47, 52, 58
Dufourttp://www.dufour-yachts.comDufour Catamarans 48
Fountaine Pajothttp://www.fountaine-pajot.com/Tobago 35, Mahe 36, Athena 38, Lavezzi 40, Venezia 42, Belize 43, Bahia 46,
Lagoonhttp://www.cata-lagoon.com/Lagoon 380S2, 39,400, 42, 420, 440, 46, 50, 500, 570, 67
Nautitechhttp://www.nautitech.fr/ Nautitech 395, 435, 475, 40, 44,47,82,560,541, Saba 50, Open 40, Open 46
Voyagehttp://www.voyageyachts.com/Voyage 440