Żaglowe

Sun Odyssey 439

Kategoria: Żaglowe
Producent: Jeanneau [jednostki]

Sun Odyssey 439  wprowadzony na rynek  na początku 2011 nawiązuje do modelu 409, zwycięzcy European Yacht of the Year i odzwierciedla najnowsze trendy w projektowaniu , który rozpoczął Sun Odyssey 409.  Dynamiczne linie, załamanie kadłuba na linii wodnej, dużo luków i okien, to cechy nowej konstrukcji Philippe Briand. W zamyśle projektanta jacht miał być  szybki, dzielny i łatwy w obsłudze,  o wysokiej jakości wykończenia.

 Sun Odyssey 439  wzbudza zaufanie, bowiem każdy jego szczegół został dokładnie przemyślany. Jednostka posiada bardzo dobre osiągi, ale jest zarazem łatwa w prowadzeniu. Stocznia  oferuje kilka wersji takielunku. Pierwsza to 105% fok i duży grot, druga taki sam fok i rolowany grot. Trzeci plan ożaglowania jest ukierunkowany na osiągi i oferuje 140% genuę i listwowany grot. Wersja czwarta ma samoprzechodzący fok. 
Producent oferuje dwie opcje kilu: 2.20 m i 1.60 m. W zależności od  potrzeb można wybrać odpowiedni dla siebie układ takielunku. Silnik 54 KM Yanmar z napędem sail drive zapewnia jachtowi prędkość ponad 8 węzłów. 

Szoty są sprowadzone do stanowiska sternika. W kokpicie znajduje się duży, składany stół, a na rufie otwierana platforma rufowa z zintegrowana drabinką.  Kilka pojemnych bakist zapewnia zasztauowanie dużej ilości wyposażenia i zaprowiantowania.

Pięknie wygląda wnętrze jachtu bogato wykończone w teaku i jasnym dębie, z wysokiej jakości tapicerką. Nie braknie oczywiście uchwytów niezbędnych przy ciężkiej pogodzie. Mesa jest znakomicie oświetlona dzięki dużej ilości okien. Podstawowa wersja zabudowy oferuje 3 kabiny i 2 łazienki z osobnymi prysznicami, druga 4 kabiny.

Sun Odyssey 409 i 439 - bez wątpienia jachty nowej generacji - są innowacyjne, zaawansowane technologicznie, o bardzo dobrych parametrach żeglugowych. Bedą odpowiadać żeglarzom, którzy cenią sobie szybką żeglugę i komfort.

D/LWL 133
Długość całkowita (m) 13.34
Długość na linii wodnej (m) 12
Ilość koi 10
Ilość kabin 4
Łazienki 2
Powierzchnia ożaglowania (mkw) 93.3²
S/D 20.63
Silnik (KM) Yanmar 54
Szerokość (m) 45383
Wyporność (kg) 9880
Zanurzenie (m) 43862
Zbiornik paliwa (l) 200
Zbiornik wody (l) 530