Żaglowe

Oceanis Clipper 361

Kategoria: Żaglowe
Producent: Beneteau [jednostki]

W Oceanis 361 zaprojektowanym przez Berret-Racoupeau zostało wykorzystane doświadczenie zdobyte przy projektowaniu Oceanis 350 i Oceanis 351. Jacht wszedł od sprzedaży na jesieni 1997 i ciągu mniej niż 6 miesięcy zostało sprzedanych 150 jednostek co świadczy o jego pozytywnym przyjęciu w wielu firmach czarterowych. 

Jacht o długości 36 stóp łączy w sobie innowacje oraz rozwiązania sprawdzone i przetestowane na wcześniejszych modelach. Kadłub jest dłuższy i szybszy a dla zwiększenia stateczności jacht ma cięższy balast. Rozplanowanie pokładu i konsoli silnika są już modelowym rozwiązaniem. Szoty grota są zamocowane na górze kabiny co zwiększa swobodę w kokpicie. Kabestany genui są w zasięgu ręki z kokpitu. 

Po prawej burcie przy zejsciówce znajduje się komfortowa, duża łazienka z prysznicem. Również nawigator będzie usatysfakcjonowany wygodą swego przedziału, jego stół skierowany jest w kierunku dziobu, łatwy jest dostęp do wyposażenia nawigacyjnego. Dużo jest miejsca na zasztauowanie prowiantu. Wykończenie z mahoniu tworzy przyjemną i ciepłą atmosferę wnętrza. Jacht ma małą wartość D/LWL i szybko reaguje na ster pozwalając wykorzystywać każdą zmianę wiatru.