Żaglowe

Dufour 460

Kategoria: Żaglowe
Producent: Dufour [jednostki]

Dufour 460 Grand Large wszedł na rynek na jesieni 2016 roku. Jacht jest sukcesorem bardzo dobrych Dufour 445 i 450 GL 

Jak można było oczekiwać od najnowszego jachtu, Dufour 460 GL łączy w sobie znakomity poziom komfortu i bardzo dobre parametry żeglugowe. Jest to jacht, który został zaprojektowany do żeglugi w bardzo szerokim zakresie warunków pogodowych.

W porównaniu z Dufour 445 i 450 GL kadłub projektanta Umberto Felci jest pełniejszy na dziobie, jest także szerszy na rufie, posiada modne aktualnie załamanie kadłuba biegnące od śródokręcia do rufy. Fok jest samo przechodzący, genua opcjonalna. Stały bukszpryt  pozwala efektywniej wykorzystywać sztaksle.
Kokpit, nawiązujący wyglądem do większych jachtów, jest obszerny i funkcjonalny i posiada dużą klapę rufową . Po lewej strony kokpitu za kołem sterowym umieszczona została obszerna bakista z wbudowanym grillem. W udogodnieniach na jachtach idzie się coraz dalej.

Rozkład wnętrza został oparty na koncepcjach z większych jachtach z linii Grand Large, Dufour 500 oraz  Dufour 560, flagowych modelach tej linii.
Wnętrze posiada nietypowy układ, w którym kambuz znajduje się w przedniej części mesy, natomiast siedzenia przy dużym stole są przesunięte na rufę, dodatkową powierzchnię do siedzenia oferuje stanowisko nawigacyjne. W konstrukcji dołożono starań, aby zmaksymalizować komfort pobytu w mesie. Oświetlenie LED zostało umieszczone pod kanapami i w otoczeniu szaf, tworząc przytulną i  ciepłą atmosferę otoczenia. Duże okna zapewniają dobre oświetlenie dzienne.

D/LWL 155
Długość (m) 14.15
Ilość koi 10
Ilość kabin 4
Łazienki 4
Powierzchnia ożaglowania (mkw) 92.82
S/D 16.54
Silnik (KM) 55
Szerokość (m) 4.5
Wyporność (kg) 13760
Zbiornik paliwa (l) 250
Zbiornik wody (l) 530