Dufour 34

d34 d34l d34s
Kategoria: Żaglowe
Producent: Dufour

Dufour 34 projektu Umberto Felci jest jachtem klasy Performance cruiser. Na płaskiej wodzie osiąga pod silnikiem 7 w, podobnie na wiatr przy żegludze ze standardowymi żaglami. Na spinakerze płynie się z prędkością 7-8w. Na wiatr i z wiatrem steruje się bardzo lekko. W kokpicie na podłodze znajdują się klinowe oparcia, aby zapobiec zsuwaniu się przy przechyle. Wózek szotów grota znajduje się przed kołem sterowym.

Siedzenie sternika jest zdejmowane. Duże koło sterowe obraca się z minimalnym tarciem, prowadzenia szotów i fałów pozwalają także na ruch lin z małym oporem. Wnętrze jachtu jest standardowe, ale pozwala na wygodną noc na kotwicowisku lub nocny kurs na regatach. Wentylacje jest bez zarzutu, wielkość kambuza wystarczająca, proste kanapki w mesie mają odpowiednią długość do spania. W mesie liczne są uchwyty ulokowane w odpowiednich miejscach. Przednia kabina ma wyraźnie zwężenie w kierunku dziobu jak to niestety bywa przy tych długościach jachtu.

Zabudowa wykonana jest w jasnym mahoniu, podłoga w teaku, wykonanie instalacji jest bardziej niż wystarczające. Metody budowy są także sprawdzone: ręcznie kładziony laminat poniżej linii wodnej i konstrukcja przekładkowa z pianki PVC powyżej, konstrukcja pokładu jest także przekładkowa. Dobre osiągi, wygodna zabudowa i ładny wygląd zdobyły temu jachtowi duże grono wyznawców.

D/LWL 208
Długość całkowita (m) 10.6
Długość na linii wodnej (m) 9.13
Ilość koi 6
Ilość kabin 2
Łazienki 1
Powierzchnia ożaglowania (mkw) 61.652
S/D 19.00
Silnik (KM) Volvo 19
Szerokość (m) 3.48
Wyporność (kg) 61
Zanurzenie (m) 1.5
Zbiornik paliwa (l) 90
Zbiornik wody (l) 256