Żaglowe

Bavaria 41 C

Kategoria: Żaglowe
Producent: Bavaria [jednostki]

Jacht został zaprojektowany we współpracy z Farr Yacht Design oraz Design Unlimited, firmami o uznanej reputacji w środowisku mega jachtów. Bavaria 41C łączy w sobie bardzo dobre charakterystyki żeglugowe kadłuba Bavarii 40S racer-cruiser oraz komfort wnętrza.
Bavarii przepis na sukces to solidna konstrukcja, duże wnętrza jachtów i konkurencyjne ceny. Jachty firmy są w pewnym sensie międzynarodowym produktem, bowiem do ich wyposażenia wchodzą żagle Elvstrom z Danii, maszty i bomy Selden ze Szwecji, kabestany Harken z USA i dużo pokładowego wyposażenia z Wlk. Brytanii.

Bavaria 41 Cruiser zastępuje Bavarię 40 C wycofaną z produkcji w 2012 roku. Nowy jacht ma dłuższą linie wodne, wyższy takielunek i głębszy kil w celu polepszenia charakterystyk żeglugowych bez rezygnacji jednak z komfortu i wygody. Konstrukcja jachtu pozwala także na dłuższe rejsy po trudniejszych wodach, czego dowodem są dostawy jachtów do Australii i Nowej Zelandii i ich żegluga po ocenie.

Opinie o konstrukcji jachtów Bavarii są generalnie bardzo pozytywne poza zabudową, która wykonywana z zestawów nie osiągaj takiego stopnia wykończenia, jak jachty budowane na pojedyncze zamówienia. To mówiąc, wykończenie jachtów Bavarii jest jednak generalnie na wysokim  poziomie. 

Firma jest przywiązana do wykończenia  w mahoniu,  dla części użytkowników może to oznaczać za ciemny kolor. Bavaria 41C ma duże kabiny, dobra wentylację, duży stół nawigacyjny. Prysznic jest tylko w rufowej łazience za to jest naprawdę wygodny.

D/LWL 242
Długość całkowita (m) 12.35
Długość na linii wodnej (m) 10.75
Ilość koi 7
Ilość kabin 3
Łazienki 1
Powierzchnia ożaglowania (mkw) 822
S/D 19.74
Silnik (KM) Volvo 21kW/28KM
Szerokość (m) 3.96
Wyporność (kg) 8680
Zanurzenie (m) 2.05
Zbiornik paliwa (l) 210
Zbiornik wody (l) 210