Żaglowe

Bavaria 40

Kategoria: Żaglowe
Producent: Bavaria [jednostki]

Jacht został zaprojektowany dla stoczni Bavaria Yachts przez firmę J & J w 2001 r. Bavaria Yachts. Jest jednym z największych jachtów czarterowych z trzema kabinami, co czyni ją jednym z najbardziej komfortowych jachtów dla 6/7 osób. Jej charakterystyki żeglugowe są typowe i jacht żegluje z dobrą prędkością przy wszystkich kierunkach. Dużo lepsze osiągi – szczególnie w żegludze na wiatr ma przy kilu 2,10 m. Niestety, większość jachtów w czarterach posiada kil 1,65 m a kilka wersji ma 1,90 m. Pod żaglami jacht szybko osiąga do 7,5 w, przy silniejszym wietrze nie ma tendencji do uderzania dziobem o fale. 

Obsługa jest bardzo prosta, wszystkie fały i szoty są wybierane z kokpitu. Na kolumnie sterowania znajduje się duże koło sterowe i wszystkie instrumenty nawigacyjne i silnikowe. Układ sterowania jest czuły pomimo dużego żagla przedniego. Kolo sterowe jest bardzo wyraźnie przesunięte na rufę i trzeba się nieco wyciągnąć aby sięgnąć do kabestanów Harkena. Półpokłady na Bavarii 40 są szerokie i łatwe w obsłudze. Wanty są wewnętrzne, co umożliwia dobre wybranie szotów, duża genua o 140 % pokryciu jest standardem. 

Mesa jest jasna, obszerna i dobrze wentylowana. Kambuz w kształcie litery C po lewej burcie jest wystarczająco duży i nie brakuje w nim schowków. Stół nawigacyjny jest wystarczajacej wielkości, siedzenie wygodne. Jacht jest dobrze zbudowanej. Kadłuba Bavarii jest wykonany z pełnego laminatu, ze wzmocnieniami z kevlaru na dziobie. Pokład i kadłub powyżej linii są przekładkowe z rdzeniem z pianki. Wszystkie Bavaria są budowane zgodnie z surowymi wytycznymi Germanischer Lloyd. Zabudowa wykonana jest w eleganckim, lakierowanym mahoniu i białym elementami formowanymi z plastiku. 

Bavaria 40 jest jednym z "hitów" stoczni łącząc w sobie dobrą technologię, uniwersalne charakterystyki żeglugowe, wygodne kabiny i przystępną cenę.

D/LWL 174
Długość całkowita (m) 12.48
Długość na linii wodnej (m) 11.15
Ilość koi 7
Ilość kabin 3
Łazienki 2
Powierzchnia ożaglowania (mkw) 74.002
S/D 18.35
Silnik (KM) Volvo 40
Szerokość (m) 3.99
Wyporność (kg) 8300
Zanurzenie (m) 1.65
Zbiornik paliwa (l) 150
Zbiornik wody (l) 300