Żaglowe

Bavaria 40 Vision

Kategoria: Żaglowe
Producent: Bavaria [jednostki]

Serię Vision tworzą trzy jachty: Bavaria 40 Vision, 44 i 50. Bavaria 40 Vision to komfortowy Performance Cruiser o podwyższonych standardach wykonania i bardzo dobrych charakterystykach żeglugowych.

Standardem w tej serii są: kil z ołowianym balastem, kabestany do spinakera, podwójne koła sterowe i obszerny kambuz w kształcie litery L z dużą lodówką. Bavaria 40 Vision zaprojektowany przez słoweńskie biuro J & J posiada niską nadbudówkę, długie okna mesy „kocie oka”, pokład wykonany w teaku i jest wyposażony w osprzęt najlepszych firm – kabestany i koła sterowe z Lewmar, maszty z Selden, żagle z Elvström. Głęboki kil został zaprojektowany z nowym profilem dla zwiększenia jego doskonałości, Współczynnik balastowy wynosi więcej niż 35%, aby zrównoważyć wyższy środek ciężkości mesy. 

Nowy kształt kadłuba pozwala na większą prędkość, dodatkowe miejsce na pokładzie oraz większą powierzchnię żagli. Po obu stronach kabiny znajdują się uchwyty z nierdzewnej stali. Wanty mocowane wewnątrz pozwalają na ostrą żeglugę na bajdwindzie. Jacht jest wyposażony standardowo w silnik Volvo o mocy 49 KM z napędem saildrive. Opcją jest silnik 55 KM. Wszystkie zalety Bavarii 40 Vision sprawiają, że jest to atrakcyjny jacht dla żeglarzy poszukujących komfortu i szybkości.

D/LWL 249
Długość całkowita (m) 12.7
Długość na linii wodnej (m) 10.6
Ilość koi 8
Ilość kabin 3
Łazienki 1
Powierzchnia ożaglowania (mkw) 95.802
S/D 22.41
Silnik (KM) Volvo 38
Szerokość (m) 3.99
Wyporność (kg) 8950
Zanurzenie (m) 1.75
Zbiornik paliwa (l) 210
Zbiornik wody (l) 210