Żaglowe

Bavaria 40 C

Kategoria: Żaglowe
Producent: Bavaria [jednostki]

Bavaria 40 Cruiser wprowadzona do produkcji w 2008 roku ma stopniowo zastępować popularną 39 Cruiser. W nowych jednostkach położony jest nacisk na większy kokpit, polepszoną wentylację i możliwość żeglugi niewielkiej załogi. Bavaria 40 C ma bardzo duży kokpit z podwójnymi kołami sterowymi, prawie tak duży jak 46-ka. Kabestany grota ulokowane są w pobliżu sternika i może on trymować żagiel podczas sterowania.

Bavaria 40 C posiada 16 otwieranych luków, z czego 7 znajduje się w mesie. W nadbudówce zamontowano dodatkowo 4 stałe okna, co daje więcej światła pod pokładem. Bakisty w kokpicie są duże i swobodnie mieszczą wszelkie wyposażenie. Na stałe zainstalowana jest 12 V kuchnia mikrofalowa aczkolwiek lodówka otwierana z góry na dłuższe rejsy może nie wystarczać. Inne plusy to dobre wykończenie w mahoniu i funkcjonalne stawisko nawigatora.

Jacht dobrze manewruje w marinie, spokojnie pracuje na fali aczkolwiek żegluga na wiatr raczej nie jest jej najmocniejszą stroną przy standardowych żaglach. Jacht posiada generalnie dużo miejsca na i pod pokładem i może być łatwo prowadzony przez dwie osoby. Minusem (lub dla niektórych plusem) jest baksztag bardzo blisko sternika.

D/LWL 165
Długość całkowita (m) 12.35
Długość na linii wodnej (m) 10.75
Ilość koi 7
Ilość kabin 3
Łazienki 2
Powierzchnia ożaglowania (mkw) 84.502
S/D 23.02
Silnik (KM) Volvo 27
Szerokość (m) 4
Wyporność (kg) 8500
Zanurzenie (m) 1.9
Zbiornik paliwa (l) 210
Zbiornik wody (l) 210