Żaglowe

Bavaria 34

Kategoria: Żaglowe
Producent: Bavaria [jednostki]

Producenci samochodów mówią często o samochodach średniej klasy. Przenosząc to określenie do sfery jachtów, Bavaria 34 plasuje się w solidnym, niższym segmencie średniej klasy. Przekonuje do siebie dużym komfortem wnętrza, solidną zabudową i dobrymi parametrami żeglugowymi, chociaż prędkość nie jest jej największym atutem.

Zaprojektowana przez braci Jakopin z firmy J & J Design Bavaria 34 jest eleganckim, łatwym w manewrowaniu jachtem, z dużą ilością miejsca pod i na pokładzie. Wnętrze jest starannie wykończone i błyszczy mahoniową sklejką, tworząc przyjemny klimat w mesie.W przedniej kabinie jest dużo miejsca, podobnie jak w położonej w przedniej części jachtu toalecie. Kambuz jest wygodny, na stole nawigacyjnym bez problemu mieszczą się mapy a otwierane okna, wywietrznik i cztery luki zapewniają dobrą wentylację.

W mesie wygodnie mieści się raczej 6 osób. W wersji czarterowej na rufie są przeważnie dwie kabiny.
Jacht łatwo manewruje pod silnikiem, "kręci ciasno", dzięki napływowi strumienia wody na ster co jest dużym plusem w małych marinach. Jest otaklowany jako 9/10. Szoty grota zamocowane są na dachu kabiny co daje dużo wolnego miejsca w kokpicie. W mesie wysokość stania wynosi 1,90 m, w dziobówce 1,85 i kabinie rufowej 1,80.

D/LWL 197
Długość całkowita (m) 10.8
Długość na linii wodnej (m) 8.45
Ilość koi 8
Ilość kabin 3
Łazienki 1
Powierzchnia ożaglowania (mkw) 51
S/D 19.3
Silnik (KM) Volvo 29
Szerokość (m) 3.48
Wyporność (kg) 4500
Zanurzenie (m) 1.85
Zbiornik paliwa (l) 150
Zbiornik wody (l) 300