Katamarany

Bali 4.5

Kategoria: Katamarany
Producent: Catana [jednostki]

Catana wprowadza na rynek w 2014 nową linie katamaranów, zwaną Bali Catamarans
Pierwszym w rodzinie tych jednostek jest Bali 4.5, następnym będzie katamaran ok 40 stóp i 50 stóp. 
Katamarany Bali będą budowane na bazie sprawdzonych technologii firmy, dlatego też nowy katamaran Bali 4.5 jest szybki i dzielny, aczkolwiek z pewnymi kompromisami, tak, aby cena nie była za wysoka, bowiem konkuruje on bezpośrednio z katamaranami o podobnej długości ze stoczni Fountaine, Lagoon, Nautitech i Léopard. Catana ma nadzieję na produkcję od 60 do 80 katamaranów rocznie.

Nowa konstrukcja wychodzi naprzeciw rosnącej popularności katamaranów w zakresie 45 stóp. Bali 4.5 powinien zainteresować żeglarzy, którzy preferują lżejsze, szybsze katamarany, ale nadal chcą komfortu w bardziej tradycyjnym stylu.

Przy długości 13.5 m i szerokości 7,42 m mamy duży i przestronny katamaran, w kokpicie, w mesie jak i na przednim pomoście, który nie jest zwykłą siatką, ale został zabudowany kanapkami i materacami dla zwiększenie komfortu. Katamaran ma duże zbiorniki wody, duże bakisty kabinach, przestronne łazienki, kokpit funkcjonalnie łączy się z salonem. Wszędzie ma się wrażenie przestronności. Plusem katamaranu jest jasna zabudowa i panoramiczne okna, także przyczyniające się do tworzenia klimatu wygody i swobody.

Długość (m) 13.6
Długość na linii wodnej (m) 13
Ilość koi 10
Ilość kabin 5
Łazienki 4
Powierzchnia ożaglowania (mkw) 1212
Szerokość (m) 7.42
Wyporność (kg) 12000
Zanurzenie (m) 1.22
Zbiornik paliwa (l) 836
Zbiornik wody (l) 836