Skip to main content

Katamarany

Lagoon 410

Kategoria: Katamarany
Producent: Lagoon [jednostki]
Dodany przez: Super User

Lagoon 410 to dzieło Marc Van Peteghem i Vincent Lauriot-Prévost, którzy zaprojektowali serię regatowych trimaranów ORMA (np. Primagaz). Mimo, że podobny do poprzedników posiada dużo innowacji. Po wyprodukowaniu ok. 100 katamaranów wprowadzono na rynek ulepszoną wersję jaką jest Lagoon 410-S2., w którym zastosowano m.in. dodatkowe standardowe elementy wyposażenia.

Obie wersje mają dobrą prędkość. Przy 25 w. wiatru katamaran osiąga 9-10 w. przy 50 stopniach wiatru pozornego mając minimalny przechył. Lagoon 410 łatwo się prowadzi, a zwroty może wykonywać jedna osoba. Katamaran staje w dryfie i ma bardzo łagodne kołysanie. Stanowisko sternika w przedniej części kokpitu jest wygodne i dobrze osłonięte od słońca i deszczu. Do podnoszenia pontonu używa się pomysłowej metody z zastosowaniem szota i kabestanu grota.

W Lagoon 410 hasło komfort wszędzie znajduje swe odzwierciedlenie. W obszernym salonie widzialność jest rzeczywiście panoramiczna. Zabudowę wykonano w brazylijskim jasnobrązowym mukali, drewnie, z którego wykonuje się gitary, łatwe do czyszczenia, nie pozostawiające śladów. Wszędzie wysokość stania ma 1,90 m. Pionowe okna dają chłodniejszy salon, nie zatrzymując i nie wzmacniając promieni słonecznych i powiększają zarazem przestrzeń użytkową. Nad oknami znajduje się daszek, chroniący od tropikalnego słońca. Kambuz w kształcie L ma dużo bardzo schowków i szafek.

Długość całkowita (m) 12.37
Ilość koi 10
Ilość kabin 6
Łazienki 2
Powierzchnia ożaglowania (mkw) 892
Silnik (KM) 2 x 27
Szerokość (m) 7.09
Wyporność (kg) 8900
Zanurzenie (m) 43831
Zbiornik paliwa (l) 200
Zbiornik wody (l) 400